3 Aylık Hamile Karnı Bebeğin Gelişimi

0
70

Gebelikte 3. ay, 9 ila 13. haftaya tekabül ediyor. Bu da gebelikte ilk 3 ayın geride kaldığını gösteriyor. Ancak doğuma hala uzun bir süre var.

  • 3 aylık bebek anne karnında hareket edermi
  • 3 aylık gebelik görüntüsü
  • anne karnında 3 aylık bebek hissedilir mi
  • 3 aylık hamilelik görüntüleri
  • 3 aylık hamile kadın görüntüsü
  • 3.5 aylık bebek anne karnında oynar mı

Bebeğin; kalp, böbrek, göz, cinsel organları ve ses telleri bu ayda gelişmeye başlar.  

Ama üzücüdür ki, çoğu bebek düşme vakaları gebeliğin bu ilk 3 ayında meydana gelir. Bu bilgiler ışığında, çıkarılması gereken en büyük çıkarım ise, gebeliğin ilk 3 ayında beslenmenin bebek ve anne için çok önemli olduğudur.

Bu makalemizde hamilelikte 3. Ayda siz ve bebeğinizin neler yaşayacağı ve 3 aylık bebek beslenmesi nasıl olmalı? Konuları hakkında bilgiler vereceğiz

3 Aylık Gebelik (9- 13 haftalık)

9 Haftalık Gebelik Boyunca Neler Yaşanır?

10 Haftalık Gebelik Boyunca Neler Yaşanır?

11 Haftalık Gebelik Boyunca Neler Yaşanır?

12 Haftalık Gebelik Boyunca Neler Yaşanır?

13 Haftalık Gebelik Boyunca Neler Yaşanır?

Gebeliğin 3.Ayında Beslenme Nasıl Olmalı?

B6 Vitamini Açısından Zengin Gıdalar Tüketin

Yaşam kalitenizi düşüren bulantılarınız bu ay boyunca zirve seviyede yaşanır. B6 vitamini açısından zengin gıdalar tüketmek bulantılarınızı azaltıp, vücuda iyi gelecektir. Narenciyeler(C vitamini açısından zengin), yumurta, yeşil sebzeler ve patates B6 vitamini açısından oldukça yararlı besinlerdir.

Taze Meyveler

Meyveler hamile kadını kabızlıktan korumakta ve bağışıklığı güçlendirip hastalıkları önlemekte çok etkilidir. Tüm meyveler vitamin deposudur hem sizin hem de anne karnındaki bebek için çok faydalıdırlar.,

Karbonhidratlar

Göbek yağlarının dostu, ince bellilerin düşmanı olan karbonhidratlar bu dönemde bebeğiniz için can kurtarıcısıdır. Ekmek, pirinç, patates gibi gıdaları tüketerek bebeğinize enerji hazinesi sağlamış olursunuz.

Etler

Eğer et yemeyi sevenlerdenseniz, vakit bu vakittir. Sadece eti iyi pişirdiğinizden emin olmalı ve eti hijyenik olarak hazırlamalısınız. Tavuk, koyun eti, balık eti mineral, protein ve lezzet kaynağıdır.

 

Demir ve Folik Asit

Bebek için hayati öneme sahip demir ve folik asit, yeterli oranda tüketilmediğinde bebekte zihinsel ve fiziksel sorunlara yol açacaktır. Demir ve folik asit bulunan gıdalar şunlardır; kırmızı pancar, yulaf, buğday, konserve ton balığı, fasulye ve et, portakal, patates, brokoli, yumurta yeşillikler.

Süt ve Süt Ürünleri

Bebeğin sağlığı için; gebelik zamanında da, doğum sonrası emzirme zamanında da süt ve süt ürünlerinin tüketimi çok önemlidir. Bebeğin gelişimi için, sütte bulunan kalsiyum ve minerallere ihtiyaç vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here