Facebook Konsol Oyunlar Geliyor

0
88

          2008 yılında kurulan A.B.D California Oyun Firması Gaikai, Facebook’un oyun deneyimini bir adım öteye götürüyor. Yakın bir gelecekte facebook kullanıcılana sunulacak olan oyun listesinde iddialı oyunlar var.

                Sosyal paylaşım Ağı Facebook’un soyal paylaşım ağı olma özelliği dışında kullanıcılarına dünya çapında fenomen olan oyun hizmetleri sunduğunuda biliyoruz. Fakat facebook’taki   oyunların çoğu, yüksek performans gerektirmeyen flash oyunlardan ibaret. Gaikai firması ise bunu değiştirmeye hazırlanıyor.
          Gaikai, üst düzey oyun deneyimini satın alma ve indirmeden oyunculara sunmanın hesaplarını. Tabi ki bunun için ideal platform da sosyal medya devi Facebook.

 

 

Gaikai şirketi’nin  CEO’su David Perry, “İnsanlar oyun oynamak için Facebook’tan ayrılmak istemiyor, Zynga da bunun kanıtlarından bir tanesi. Bulut Oyunculuk, oyunun indirilmesine ve bilgisayarda çalıştırılmasına gerek kalmadan, oyunun internet üzerinde yani bulutta çalışmasına ve bu deneyimin de oyunculara aktarılmasına verilen addır.” açıklamasını yaptı.

Gaikai’nin Facebook ortamına kazandıracağı oyunların başında ise şunlar geliyor:

-Saints Row: The Third
-Dead Rising 2: Off the Record
-Magicka
-Sniper: Ghost Warrior
-The Witcher 2: Assassins of Kings
-Orcs Must Die!
-Farming Simulator 2011

 

2012 yılına 1 milyar dolarlık Instagram alımıyla giren facebook hemen ardından, facebook e-posta ve şimdide konsol oyunlarla diğer sosyal paylaşım ağlarını son bir haftadır gölgede bırakmış durumda. Özellikle Twitter’in Facebook’un bu girişimlerine nasıl cevap vereceğini merak ediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here